GliwiceInformacjeRegionSport i rekreacja

Gliwice: Za nami międzynarodowe Mistrzostwa Śląska

W Gliwicach zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie, które zgromadziły 126 zawodniczek z 13 krajów, w tym 22 kadetki, 28 juniorek oraz 76 seniorek. Turniej, będący jednym z największych wydarzeń boksu amatorskiego w Europie, na stałe zapisze się w historii tej dyscypliny, ponieważ seniorki po raz pierwszy walczyły bez kasków.

Od 2 do 7 września w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 najlepsze pięściarki z Polski i ze świata rywalizowały o mistrzowskie tytuły. Organizatorem mistrzostw był Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy Carbo, a finałowe walki, które odbyły się w sobotę, przyniosły wiele emocji, szczególnie za sprawą polskich zawodniczek.

W kategorii seniorek na najwyższym stopniu podium stanęły Barbara Marcinkowska (70 kg), która zwyciężyła z Senegalką Cheikh Mbaye-Ava już w pierwszej rundzie przez RSC (zakończenie walki przed czasem), oraz Oliwia Toborek (75 kg), która pokonała Angielkę Marykate Smith na punkty w stosunku 3:2.

Polskie juniorki również odniosły sukcesy, zdobywając złote medale. Wśród nich znalazły się Julia Oleś (+81 kg), Natalia Niewiadomska (48 kg), Nadia Formela (50 kg), Martyna Koczkodaj (52 kg), Kinga Krówka (63 kg), Amelia Kostrzewa (66 kg), Emilia Koterska (70 kg) oraz Oliwia Araszewska (75 kg).

Nie zabrakło także sukcesów w kategorii kadetek, gdzie na pierwszym miejscu podium stanęły Natasza Kosiec (52 kg), Zuzanna Gołębiewska (54 kg), Wiktoria Kustosz (57 kg), Maria Gorzelanna (60 kg), Oliwia Małyszek (66 kg) oraz Laura Szydłowska (70 kg).

Tegoroczna edycja mistrzostw w Gliwicach przyniosła wiele emocji i niezapomnianych chwil, a polskie pięściarki udowodniły, że należą do światowej czołówki w boksie amatorskim.

Info: UM Gliwice