GliwiceInformacjeRegion

Gliwice: Sportowcy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku po raz piętnasty najlepsi w Polsce

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gliwicach zdobyli 27 medali, w tym 17 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach. Gliwicka drużyna po raz 15. zdobyła złoty puchar, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. W zawodach, które odbyły się w sobotę w Łazach, wzięło udział około 600 zawodników z 37 uczelni dla seniorów.

Reprezentacja gliwickiego UTW, trenowana przez Czesława Okońskiego i prowadzona przez kapitankę Krystynę Deję, wystartowała pod patronatem prezydent Gliwic, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. W klasyfikacji drużynowej gliwiccy seniorzy zdobyli 65 punktów, wyprzedzając drużyny z Warszawy i Nowego Sącza.

Info: UM Gliwice