GliwiceInformacjeRegion

Gliwice: Nowa Rada Seniorów rozpoczęła pracę

W Gliwicach oficjalnie rozpoczęła działalność nowa Rada Seniorów. Wybrani członkowie po raz pierwszy spotkali się na inauguracyjnym posiedzeniu, by omówić plany i priorytety na najbliższe miesiące. Ich misja jest jasna – działanie na rzecz starszych mieszkańców i aktywne uczestnictwo w kształtowaniu miejskich inicjatyw.

Rada Seniorów Miasta Gliwice to organ doradczo-konsultacyjny, który wspiera Prezydenta w podejmowaniu decyzji dotyczących najstarszych mieszkańców miasta. Dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu Gliwice mogą lepiej odpowiadać na potrzeby seniorów, wprowadzać rozwiązania poprawiające komfort ich życia i tworzyć przyjazną przestrzeń do aktywności.

Członkowie rady działają społecznie, nie pobierając wynagrodzenia. To osoby, które od lat angażują się w sprawy miasta, mają mnóstwo pomysłów i chcą realnie wpływać na politykę senioralną. Ich rola nie ogranicza się tylko do konsultacji – mogą zgłaszać własne inicjatywy i podejmować działania zgodne z oczekiwaniami gliwiczan.

Pierwsze posiedzenie odbyło się, w środę, 29 stycznia w sali Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych. Rada wybrała swoje władze – przewodniczącą została Anna Grabias, zastępcą Anna Kurzaj, a funkcję sekretarza objął Marian Kidawa. Skład rady uzupełniają Joanna Nawratil-Ludwiczak, Krystyna Jurczewska-Płońska, Aniela Czajkowska, Bożena Gabryel, Aleksandra Podkańska, Elżbieta Maria Staniek, Małgorzata Pietrzak, Bożena Krzyżek, Barbara Świąć, Maria Puch, Zdzisław Lisowski i Władysław Gazda.

Podczas spotkania omawiano m.in. współpracę z miejskim Centrum 3.0, które wspiera radę od strony organizacyjnej i administracyjnej. Gościem posiedzenia była Beata Jeżyk, pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów, która przybliżyła członkom rady aspekty prawne ich działalności. Teraz przed radą intensywny czas pracy nad planem działań i realizacją pomysłów, które mają na celu poprawę jakości życia gliwickich seniorów.

Info: UM Gliwice