GliwiceInformacjeRegion

Gliwice: Młoda gliwiczanka w czołówce Deskorolkowego Pucharu Polski

11-letnia Zuzanna Janson-Włoch z Gliwic zajęła ósme miejsce w kategorii dziewcząt w Pucharze Polski organizowanym przez Polską Federację Deskorolki. Młoda zawodniczka została również wyróżniona tytułem „Nadziei sezonu” i znalazła się na dziesiątym miejscu w klasyfikacji ogólnej w swojej kategorii, rywalizując nawet z dużo starszymi zawodniczkami, w tym 19-latkami.

W zakończonym cyklu zawodów Pucharu Polski rywalizowało 131 zawodników, a najlepsza dziesiątka została wybrana w trzech kategoriach: Open, Junior U-16 i Girls. Zawody odbywały się w miastach takich jak Wrocław, Kraków, Słupsk, Myślenice, Łódź, Stronie Śląskie, Pleszew, Katowice, Szczecin, Lublin oraz Chrzanów, gdzie rozegrano wielki finał.

W finałowej rywalizacji Zuzanna Janson-Włoch zajęła ósme miejsce w kategorii dziewcząt, zdobywając 182 punkty. Otrzymała także nagrodę specjalną jako jedna z dwóch zawodników uhonorowanych tytułem „Nadziei sezonu”. Dzięki temu sukcesowi Zuzanna uplasowała się na dziesiątym miejscu w Polsce w swojej kategorii, bez limitu wiekowego.

Zuzanna podkreśla, że jest zadowolona z osiągniętego wyniku, ale szczególnie cieszy ją wyróżnienie „Nadziei sezonu”. Młoda gliwiczanka stara się trenować codziennie, doskonaląc nowe triki, i jest przekonana, że w przyszłym roku osiągnie jeszcze lepsze rezultaty.

Info: UM Gliwice