GliwiceInformacjeRegion

Gliwice: Gliwiccy harcerze rozpoczynają cykl obchodów 105-lecia

W 2025 roku minie 105 lat od momentu, gdy na ziemiach gliwickich pojawiły się pierwsze drużyny harcerskie. Z tej okazji harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej przygotowali wyjątkowy program obchodów, który pozwoli na zbliżenie do historii i tradycji harcerstwa. Wydarzenia te będą nie tylko doskonałą okazją do wspólnego przeżywania historii, ale także do integracji i wzmocnienia wspólnoty.

Harcerze z Gliwic przez cały rok będą mieli okazję brać udział w różnorodnych wydarzeniach. Wśród nich znajdą się m.in. udział w WOŚP, obchodzenie Dnia Myśli Braterskiej, Rajd św. Jerzego, czy wspólne obchody państwowe. Planowane są także integracyjne spotkania kadry, w tym Ognisko Pokoleń, które połączy wiele generacji harcerzy. Na zakończenie roku odbędzie się uroczyste podsumowanie, a lato to czas obozów i kolonii, pełnych wyzwań i przygód.

Harcerze przez cały rok będą zbierać kolekcjonerskie naklejki, które staną się motywacją do aktywnego udziału w wydarzeniach. Najaktywniejsi zbiorą pamiątkowe odznaki w stopniu brązowym, srebrnym lub złotym.

„Chcemy kultywować lokalne tradycje i pamięć o naszej historii. Te wydarzenia mają przypominać, że jesteśmy częścią tej pięknej harcerskiej tradycji” – mówi harcmistrzyni Ewa Seweryn, rzeczniczka Prasowa Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – „W trakcie całego roku, chcemy uczcić ten wyjątkowy jubileusz, a pierwsze wydarzenia już za nami. Wciąż jednak przed nami wiele przygód!” – dodaje.

Dla wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej wyjątkowej wspólnoty, przygotowano informację, jak zapisać dziecko do harcerstwa. W zależności od wieku, można dołączyć do gromady zuchowej (6-9 lat), drużyn harcerskich (10-12 lat), drużyn starszoharcerskich (13-16 lat) lub drużyn wędrowniczych (15-21 lat). Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej www.gliwice.zhp.pl lub kontaktując się bezpośrednio z biurem hufca.

Zapraszamy wszystkich do dołączenia do tej pięknej tradycji i wspólnego świętowania 105-lecia gliwickiego harcerstwa!

Info: Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej
Fot. ZHP (Kamil Widuch)