GierałtowiceGmina GierałtowiceInformacjeSport i rekreacja

Gierałtowice: „Gardzianki” zdobywają tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski

W dniach 10-15 września w Toruniu odbyły się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-23 w boksie olimpijskim, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W zawodach udział wzięło 232 pięściarzy z 128 klubów z całej Polski, reprezentujących 16 okręgów.

Pięściarki z Gardy Gierałtowice odniosły spektakularny sukces, zdobywając aż trzy medale. Maria Pępek zdobyła złoty medal, zostając Mistrzynią Polski. Roksana Hajduk i Izabela Rozkoszek zdobyły srebrne medale, zdobywając tytuły Wicemistrzyń Polski.

W klasyfikacji klubowej, zawodniczki Gardy Gierałtowice zdobyły pierwsze miejsce, zostając Drużynowymi Mistrzyniami Polski. Drugie miejsce zajęły zawodniczki BKS Skorpion Szczecin, a trzecie miejsce przypadło UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław.

Mimo że Małgorzata Pępek i Nikodem Then zakończyli swoje starty w ćwierćfinałach, a Szymon Jedziniak odpadł w eliminacjach, ich występy były godne pochwały.

Trener Gardy Gierałtowice wyraził swoje zadowolenie z wyników mistrzostw, podziękował zawodnikom za ich wysiłek i podkreślił, że ciężka praca na sali treningowej przynosi wymierne efekty. Zawodnicy wracają do Gierałtowic zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni z odniesionych sukcesów.

Info: Garda Gierałtowice