Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Sześć złotych medali i trzecie miejsce drużynowe

Klub Karate Kyokushin Tensho z Czerwionki-Leszczyn odniósł sukces na VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Kyokushin „Karate KID”, które odbyły się w Wołowie. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 20 klubów, a Klub z Czerwionki-Leszczyn reprezentowało 11 karateków. Łącznie zdobyli oni 9 medali, w tym 6 złotych i 3 brązowe, co dało drużynie trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Maria Dryjańska zajęła pierwsze miejsce zarówno w kata, jak i w kumite, a Agata Gąsior, Szymon Stachowicz i Alicja Gąsior wywalczyli złoto w kumite. Zuzanna Plener, Bartosz Garbacz oraz Emilia Włodyka zdobyli brązowe medale w kumite. Mimo dobrej postawy, Iga Kołodziej, Kinga Kołodziej oraz Eryk Włodyka nie zdołali awansować do strefy medalowej. Organizatorem turnieju był Wołowski Klub Karate Kyokushinkai, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny shihan Witold Stolarczyk.

Info: Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny