Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Kinga Lajdamik także ze złotem!

Kinga Lajdamik zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych w kategorii do lat 14, które odbyły się w niedzielę w Krakowie. W zawodach, w których wzięło udział ponad 1300 młodych szachistów, utalentowana zawodniczka klubu Skoczek Czerwionka okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski.

Wspaniałe wyniki osiągnęli również inni reprezentanci klubu z Czerwionki-Leszczyn. Bao Anh Angelina Nguyen Doan, znana jako Lily, zajęła piąte miejsce w kategorii do lat 10. W tej samej konkurencji Karol Płowy zajął dziewiąte miejsce w kategorii do lat 12.

„Weekendowy sukces naszych zawodników to powód do dumy. Dwa złote medale oraz miejsca w ścisłej dziesiątce w kraju stanowią niezwykłe osiągnięcie, które potwierdza ich talent i ciężką pracę. To niewątpliwie jeden z najpiękniejszych momentów w historii naszego klubu” – informuje Skoczek Czerwionka.