Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Karate, pasja i sukcesy

W sobotę, 5 października w Żorach odbył się X Turniej Karate Kyokushin „Sari Cup”, w którym uczestniczyło około 240 zawodników reprezentujących 24 kluby. Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny dumnie zaprezentował swoją drużynę, liczącą 18 zawodników. Wśród nich znaleźli się Janusz Dryjański, Nina Janczak, Roman Kubica, Maria Dryjańska, Iga Kołodziej, Agata Gąsior, Zuzanna Plener, Szymon Stachowicz, Artur Wieczorek, Filip Marszałek, Zuzanna Franik, Piotr Witoszek, Bartosz Garbacz, Kinga Kołodziej, Filip Wyrobek, Magdalena Beściak, Zofia Cieślik oraz Maksymilian Cieślik.

Zawodnicy osiągnęli znakomite wyniki w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Janusz Dryjański zdobył pierwsze miejsce w kumite oraz piąte w kata. Nina Janczak, oprócz pierwszego miejsca w kumite, wykazała się umiejętnościami, pokonując rywalkę poprzez ippon za pomocą techniki uchi mawashi geri. Roman Kubica zajął drugie miejsce w kumite, a Maria Dryjańska zdobyła pierwsze w kumite i trzecie w kata. Iga Kołodziej zajęła trzecie miejsce w kumite, a Agata Gąsior czwarte w kata. Pozostali zawodnicy również przyczynili się do sukcesu klubu, zdobywając medale.

Ostatecznie, zawodnicy z Czerwionki-Leszczyn zdobyli 15 medali, co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Turniej zorganizowany został przez Klub Sztuk Walki SHOGUN ŻORY oraz Klub Karate Kyokushin SHOGUN ŻORY, pod kierownictwem sensei Dariusza Kudyka (3 dan). Sędzią głównym był shihan Janusz Piórkowski (5 dan), a sędzią technicznym shihan Arkadiusz Sukiennik (5 dan). Dodatkowe podziękowania skierowano do rodziców za ich zaangażowanie oraz do wszystkich, którzy dokumentowali wydarzenie poprzez zdjęcia. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy odwagi, zdobytego doświadczenia oraz wysokich wyników!

Info: Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny