InformacjeKnurówSport i rekreacja

Budapeszt/Knurów: Herdzina wziął udział w Pucharze Świata

Tym razem na ćwierćfinale zakończył swój udział w Pucharze Świata nasz czołowy zawodnik Patryk Herdzina startujący w K1 w kategorii senior -63,5 kg. W walce eliminacyjnej wygrał z Anglikiem. W kolejnej spotkał się z Łotyszem i po niezrozumiałym dla nas werdykcie uległ mu 2:1. Na pewno szkoda wyniku tym bardziej, że ta druga, ćwierćfinałowa potyczka Patryka wydawała się być lepsza w jego wykonaniu. Zabrakło trochę szczęścia ale cóż, sport to nie teatr – stopklatka i powtarzamy.

Cieszy sam fakt udziału w tak dużej imprezie w nowej formule. Wypaliło kilka technik, które są dla niej charakterystyczne jak backfisty, czy kolana Pozytywnie trzeba ocenić błyskawiczną umiejętność zmiany taktyki w trakcie samej walki. Dobrze też funkcjonuje atmosferę w kadrze i współpraca z trenerami. No i mamy materiał do analizy pod przyszłe starty.

To była już 29 odsłona tego turnieju, w którym startowało trzy i pół tysiąca zawodników z 50 krajów. Turniej rozgrywany był we wszystkich formułach Kickboxingu. Wielkie brawa należą się całej reprezentacji Polski, która uplasowała się na 2 miejscu klasyfikacji medalowej zdobywając łącznie aż 166 medali.

Za rok postaramy się odczarować ten turniej i otworzyć worek z medalami.

Info: Fight Club Knurów