Gliwice: Nowa Rada Seniorów rozpoczyna kadencję
Energia, optymizm i chęć niesienia pomocy – tak można opisać członków nowej Rady Seniorów w Gliwicach, którzy oficjalnie rozpoczęli swoją trzecią kadencję. Podczas Forum Lokalnych Liderów Społecznych, które odbyło się 23 stycznia w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych, Prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka wręczyła nominacje nowym członkom tego zespołu.
Forum Liderów Społecznych, w którym udział wzięli przedstawiciele rad dzielnic i zespołów doradczych, poświęcone było budowaniu dobrych relacji i skutecznej współpracy. Spotkanie uświetniły prelekcje Beaty Antosik ze stowarzyszenia Ludzie Miasta oraz psycholog Natalii Szarapow. Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0, zaprezentowała aktualne działania miasta związane z partycypacją społeczną.
– „Aktywność obywatelska to klucz do rozwoju miasta. Dziękuję za wasze zaangażowanie, pasję i czas poświęcony na wspieranie mieszkańców. To dzięki wam wiele projektów w Gliwicach zyskuje realny kształt. Wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej, zarówno z nową Radą Seniorów, jak i innymi zespołami” – mówiła Prezydent miasta, dodając, że współpraca z aktywnymi gliwiczanami będzie nadal priorytetem.
Rada Seniorów, powołana przez prezydenta miasta, pełni funkcję doradczą i konsultacyjną. Jej członkowie, działając społecznie, wspierają seniorów, reprezentują ich potrzeby i inicjują nowe projekty. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze posiedzenie rady w nowym składzie, a jej członkowie już zapowiadają ambitne plany.
W skład nowej Rady Seniorów wchodzą: Anna Grabias, Joanna Nawratil-Ludwiczak, Krystyna Jurczewska-Płońska, Anna Kurzaj, Aniela Czajkowska, Bożena Gabryel, Aleksandra Podkańska, Marian Kidawa, Elżbieta Maria Staniek, Małgorzata Pietrzak, Bożena Krzyżek, Barbara Świąć, Maria Puch, Zdzisław Lisowski i Władysław Gazda.
Seniorzy podkreślają, że praca społeczna daje im wiele satysfakcji. Krystyna Jurczewska-Płońska, od lat związana z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, mówi o ogromnej radości, jaką przynoszą działania integrujące środowisko seniorów. Marian Kidawa, nowy członek rady, zwraca uwagę na wykluczenie cyfrowe starszych mieszkańców i potrzebę edukacji w tym zakresie. Z kolei Anna Kurzaj zapowiada opracowanie planu działania, który odpowie na potrzeby seniorów w różnych dzielnicach Gliwic.
Więcej informacji o działaniach rady można znaleźć na stronie Strefy Seniora Centrum 3.0 www.gods.gliwice.pl w zakładce Rada Seniorów Miasta Gliwice.
Info: UM Gliwice

