Knurów: Międzyszkolne mistrzostwa tenisa stołowego

W Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się Mistrzostwa Knurowa w tenisie stołowym dla szkół podstawowych, w których wzięło udział 13 drużyn z czterech placówek. Zawody przyciągnęły młodych sportowców, a ich zacięta rywalizacja zaowocowała awansem zwycięskich drużyn do rozgrywek powiatowych. Opiekunami drużyn byli Alicja Jagieniak z MSP nr 1, Łukasz Porada z MSP nr 3, Dorota Gardzioła z MSP nr 6 oraz Małgorzata Ciekanowska z MSP nr 9.

W kategorii dziewcząt rocznik 2012 i młodsze pierwsze miejsce zajęła drużyna z MSP nr 9, w składzie Julia Zamojska, Hanna Ludwig oraz Natalia Niźnikiewicz. Drugie miejsce zdobyły dziewczęta z MSP nr 3: Lena Szwan i Alicja Zańko. Wśród chłopców w tej samej kategorii triumfowała drużyna z MSP nr 9, w której grali Piotr Miara, Radosław Brzozowski i Piotr Rzewódzki. Na drugim miejscu uplasowali się chłopcy z MSP nr 6: Maciej Rams i Remigiusz Różankowski, a trzecie miejsce zajęła drużyna z MSP nr 1, w składzie Dawid Orzechowski i Jakub Anyż-Zubal. Czwartą lokatę zajęli chłopcy z MSP nr 3: Paweł Morawski i Filip Kiszka.

W kategorii dziewcząt rocznik 2010-2011 zwyciężyła drużyna z MSP nr 3, w składzie Natalia Foik i Paulina Marks. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z MSP nr 6: Natalii Malinie, Julii Sędziak i Milenie Latała, a na trzeciej pozycji znalazły się reprezentantki MSP nr 9, Dorota Lulek i Aleksandra Polus. Wśród chłopców rocznik 2010-2011 pierwsze miejsce zajęła drużyna z MSP nr 1, w składzie Wojciech Polywka, Franciszek Wilczewski i Mateusz Fogel. Drugie miejsce przypadło drużynie z MSP nr 9: Stanisławowi Kopijowi, Jakubowi Kopeć oraz Arturowi Stroce. Na trzeciej lokacie uplasowali się chłopcy z MSP nr 3: Kacper Kaletka, Dmytro Karlinskyi i Jakub Ogon, a czwarte miejsce zajęła drużyna z MSP nr 6: Adam Kosmala, Michał Tkacz i Igor Tumkielski.

Zawody prowadziły Małgorzata Ciekanowska i Joanna Mandalka, które zapewniły profesjonalną organizację i sprawny przebieg rywalizacji. Mistrzostwa były znakomitą okazją do popularyzacji tenisa stołowego wśród młodzieży oraz do integracji uczniów z różnych szkół.

Info: Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 w Knurowie