InformacjeRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Przegrana z Zagłębiem na początek października

W spotkaniu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał 0:1 przy Roosevelta 81 z Zagłębiem Lubin.

Już w 4. minucie spotkania stuprocentową sytuację miał Taofeek Ismaheel. Górą w sytuacji sam na sam jednak Dominik Hładun, który świetnie obronił piłkę. Parę chwil, kolejna doskonała sytuacja dla naszej drużyny, tym razem Kamila Lukoszka uprzedził obrońca Zagłębia Lubin.

Po 10. minutach gry Górnik powinien prowadzić, ale piłka na złość nie znalazła drogi do bramki gości. Po 15.minutach do głosu doszli podopieczni Marcina Włodarskiego i Vaclav Sejk dwa razy mocno postraszył Michała Szromnika. Znowu goręcej na Arenie Zabrze zrobiło się w 27. minucie meczu, wtedy prawą stroną boiska sam na sam z Hładunem szedł Lukas Podolski. Kolejny raz górą jednak golkiper gości.

Cytując klasyka – niewykorzystane syutacje lubią się mścić. Bramkę w 32. minucie zdobył Tomasz Pieńko, z lekką „pomocą” naszego bramkarza. Po chwili naprawił swój błąd broniąc bardzo dobre uderzenie Damiana Dąbrowskiego. Kolejny raz gorąco pod naszą bramką było pod koniec pierwszej połowy, ale uderzenie jednego z zawodników gości wylądowało tylko na poprzeczce.

Trener Jan Urban w przerwie przeprowadził w przerwie trzy zmiany co już od pierwszej akcji ożywiło poczynania ofensywne. W 49. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Nalepa po faulu na Lukasie Podolskim.

Kolejne minuty mijały pod nasze dyktando, ale brakowało nam skuteczności. Podopieczni Jana Urbana całą drugą połowę bili głową w mur. W 82. minucie szkoleniowiec zabrzan zdecydował się postawić „va bank” i w ataku grał duet Buksa – Bakis. Oprócz strzału Lukasa Ambrosa w poprzeczkę w 84. minucie gry ciężko wskazać bardziej dogodną sytuację.

Smutny wieczór przy Roosevelta 81 dla naszych kibiców. Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna, a później domowe spotkanie ze Stalą Mielec.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
0:1 – Pieńko 32′

Górnik: Szromnik – Szala (46′ Olkowski), Szcześniak, Josema, Janża – Ismaheel (72′ Bakis), Rasak, Hellebrand (82′ Buksa), Lukoszek (46′ Ambros) – Podolski, Zahović (46′ Furukawa).

Zagłębie: Hładun – Ławniczak, Mróz (51′ Jach), Dąbrowski, Sejk – Nowak, Wdowiak (64′ Makowski), Radwański (64′ Mata), Pieńko (81′ Mikołajewski), Nalepa, Kłudka (81′ Woźniak) – Orlikowski.

Żółte kartki: Szala, Furukawa – Nalepa.
Czerwona kartka: Nalepa (49′ druga żółta).

Frekwencja: 12 626.

Info: Górnik Zabrze SSA