Knurów: Długo wyczekiwane zwycięstwo MTS-u stało się faktem

Piłkarki MTS Knurów doczekały się długo wyczekiwanego triumfu, zdobywając komplet punktów w czwartej kolejce rozgrywek. Na wyjeździe pokonały ROW Rybnik 2:1, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Od początku meczu drużyna z Knurowa dominowała, narzucając swój styl gry, jednak brakowało skuteczności pod bramką rywalek. Zespół ROW-u skupił się na defensywie, od czasu do czasu próbując kontratakować. W jednej z takich akcji gospodarze mogli objąć prowadzenie, lecz bramkarka MTS-u, Soczyńska, skutecznie powstrzymała rywalkę w sytuacji sam na sam.

Pierwszy gol padł w 25. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczyła Kubik, zdobywając bramkę głową. Chwilę później MTS miał szansę na podwyższenie wyniku, ale Polk zmarnowała dogodną okazję.

Po przerwie zawodniczki ROW-u miały szansę na wyrównanie po podyktowanym rzucie karnym, jednak egzekutorka przestrzeliła,a knurowianki mogły odetchnąć z ulgą. W rewanżu Mandrela znalazła się w dobrej sytuacji strzeleckiej, jednak nie zdołała pokonać bramkarki gospodarzy. W 75. minucie Mandrela zrehabilitowała się, zdobywając drugą bramkę dla MTS-u, co dało drużynie pewniejsze prowadzenie. Niedługo potem Botor była bliska podwyższenia wyniku, lecz jej uderzenie trafiło w poprzeczkę.

ROW walczył do końca i w doliczonym czasie gry udało się im zdobyć honorowego gola, którego autorką była Zagórska. Mimo tego MTS okazał się lepszym zespołem, a zasłużone trzy punkty powędrowały do Knurowa.

ROW Rybnik – MTS Knurów 1:2 (0:1)
0:1 – Kubik 25′
0:2 – Mandrela 75′
1:2 – Zagórska 90′

ROW: Sztwiertnia – Gliwińska, Bryłka, Kogut, Sobczyk – Cyganek, Peteja (46′ Stanielewicz), Anioł, Jastrzębska (65′ Rekuć), Zalewska – Kania (83′ Zagórska).

MTS: Soczyńska – Polk (57′ Zarzycka), Nowosielska, Kubik (70′ Białas), Wołczyk (85′ Włochowicz) – Pluta, Botor, Mandrela, Zdechovanova, Raszewska (46′ Kryspin) – Kelner (80′ Kluczniok).

Żółte kartki: Bryłka (ROW) – Wołczyk, Mandrela (MTS).