GliwiceInformacjeRegionSport i rekreacja

Gliwice: Gliwiczanie po raz drugi mistrzami Polski w koszykówce niesłyszących 3×3

Zawodnicy gliwickiego Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG po raz drugi z rzędu zdobyli tytuł mistrzów Polski w koszykówce niesłyszących mężczyzn 3×3. W turnieju, który odbył się w Pruszkowie w dniach 7–8 września, gliwiczanie wygrali wszystkie mecze grupowe oraz półfinałowe, a w finałowym starciu pokonali drużyny WKSN ŚWIT Wrocław i ŁKSG Łódź.

W zawodach wzięło udział dziewięć zespołów, ale to właśnie reprezentanci SSN MIG Gliwice okazali się najlepsi, zdobywając złote medale. Skład mistrzowskiej drużyny tworzyli Maciej Gawryś, który został królem strzelców turnieju, Mateusz Czupryn, Jakub Wania i Jakub Kocan. Sukces ten jest kolejnym potwierdzeniem siły i zaangażowania zawodników gliwickiego klubu.

Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących MIG z Gliwic to klub sportowy zrzeszający osoby z wadą słuchu, który działa w ramach ośmiu sekcji, w tym m.in. pływackiej, futsalu, koszykówki, siatkówki oraz judo.

Info: UM Gliwice