Knurów: Lider nie zawiódł

Concordia Knurów odniosła piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym boisku drużynę Sośnicy Gliwice. Spotkanie, które zakończyło się wynikiem 2:1, od początku zapowiadało się na trudne, jednak gospodarze nie zawiedli swoich kibiców. Bohaterem meczu został Łukasz Spórna, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, zapewniając drużynie ważne trzy punkty.

Już w 12. minucie Spórna otworzył wynik, a pięć minut później wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, podwyższając prowadzenie. Choć drużyna Knurowa kontrolowała przebieg gry przez większą część pierwszej połowy, Sośnica Gliwice zdołała przejąć inicjatywę tuż przed przerwą, zdobywając kontaktową bramkę po błędzie defensywy Concordii, a autorem gola dla gości był Kiełpiński.

Po przerwie to Sośnica dominowała na boisku, jednak Concordia umiejętnie broniła się, próbując wyprowadzać kontrataki. Pomimo kilku groźnych sytuacji, żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku meczu. Concordia utrzymała prowadzenie, a po ostatnim gwizdku mogła świętować kolejne zwycięstwo w sezonie.

Choć druga połowa meczu nie była widowiskowa, zawodnicy Concordii pokazali determinację i walkę, co pozwoliło na dopisanie kolejnych punktów do ligowej tabeli. Ogromne wsparcie kibiców, którzy tłumnie przybyli na stadion mimo wczesnej pory, było dla zespołu dodatkową motywacją do zwycięstwa.

Concordia Knurów – Sośnica Gliwice 2:1 (2:1)
1:0 – Spórna 12′
2:0 – Spórna 17′
2:1 – Kiełpiński 44′

Concordia: Szymajda – Mikulski, Gałach, Jaroszewski – Stryczek, Guzera (89′ Latko), Janoszka (46′ Wiercioch), Orylski (69′ Cich) – Żylski, Spórna (77′ Garczorz), Matuszek (60′ Balon).

Sośnica: Hentsar – Karolczyk, Sowula, Saborowski (83′ Micuła) Konderak – Barański, Górka, Bartoszewicz (83′ Siwoń), Marcinkowski (78′ Lis), Mrowiec (74′ Bladycz) – Kiełpiński.

Żółte kartki: Janoszka, Wiercioch (Concordia) – Barański (Sośnica).