Knurów: Concordia ponownie zwycięska!

Concordia Knurów odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem wygrywając na wyjeździe z Ruchem Kozłów 4:2. Mecz był pełen emocji, a drużyna z Knurowa musiała odwrócić losy spotkania, grając prawie całą drugą połowę w osłabieniu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że kibice zobaczą aż sześć bramek. Obie drużyny miały trudności z tworzeniem groźnych sytuacji strzeleckich, choć Concordia miała optyczną przewagę. Pierwszy gol padł w 30. minucie, gdy Spórna wykończył składną akcję zespołu. Knurowianie mieli szansę podwyższyć wynik przed przerwą, jednak Balon nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Po przerwie Ruch Kozłów dzięki Łukaszowi Borkowskiemu szybko wyrównał, a chwilę później Bociek, jako ostatni obrońca, został ukarany czerwoną kartką za faul w polu karnym. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Borkowski, dając gospodarzom prowadzenie.

Mimo osłabienia, Concordia pokazała niezwykły charakter i nie poddała się. W 63. minucie Żylski zdobył bramkę wyrównującą, a dwie minuty później Spórna ponownie trafił do siatki, dając drużynie prowadzenie. Concordia kontynuowała ofensywę, co przyniosło trzecią bramkę, którą w 77. minucie zdobył Orylski.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale Concordia skutecznie broniła się, a bramkarz Szymajda zachował spokój między słupkami. Dzięki zwycięstwu Concordia Knurów zdobyła kolejne trzy punkty i wróciła na pozycję lidera.

Ruch Kozłów – Concordia Knurów 2:4 (0:1)
0:1 – Spórna 30′
1:1 – Ł. Borkowski 53′
2:1 – Ł. Borkowski 55′ (karny)
2:2 – Żylski 63′
2:3 – Spórna 65′
2:4 – Orylski 77′

Ruch: Majdecki – Skubisz, Lizurej (71′ Jonda), Lange (78′ Łukasik), Marek – J. Borkowski, Hanek, Kaczmarek (46′ Luka), Boruszka (81′ Ira), Momot (46′ Ł. Borkowski) – Budzik.

Concordia: Szymajda – Ferensztain (52′ Jaroszewski), Gałach, Bociek, – Balon, Guzera, Spórna (85′ Surówka), Janoszka (69′ Garczorz), Matuszek (61′ Orylski), Cich (46′ Stryczek) – Żylski.

Żółte kartki: Lange, Momot, J. Borkowski, Luka (Ruch) – Żylski, Gałach, Surówka (Concordia).
Czerwona kartka: Bociek (54′ za faul, Concordia).