Knurów: Drugi mecz, drugie zwycięstwo!

Wspaniale rozpoczęli sezon ligowy piłkarze Concordii Knurów. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa po dwóch seriach gier mają komplet punktów i zameldowali się w ścisłej czołówce tabeli. Dzisiaj knurowianie pokonali przed własną publicznością drużynę Gwarka Zabrze 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Żylskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków zespołu gości, którzy śmiało poczynali sobie na stadionie w Knurowie. Kilkukrotnie zrobiło się bardzo groźnie w polu karnym Concordii, ale Szymajda pokazał, że na swoim bramkarskim fachu zna się doskonale. Drużyna gospodarzy w początkowej fazie meczu nie radziła sobie z agresywnie grającymi rywalami, ale z biegiem czasu sytuacja się poprawiała. Knurowianie mogli przed przerwą wyjść na prowadzenie, ale w sytuacjach podbramkowych brakło ofensywnym graczom zimnej krwi przy podejmowaniu decyzji.

Już na początku drugiej połowy padł gol dla Concordii. Żylski wykorzystał błąd linii defensywnej zespołu gości, przejął piłkę, by po chwili ulokować ją w siatce. Nieco ponad dziesięć minut później ten sam zawodnik drugi raz wpisał się na listę strzelców i drużyna gospodarzy prowadziła już dwiema bramkami.

Mimo kilku okazji z obu stron rezultat nie uległ już zmianie i Concordia wygrała drugi raz z rzędu w tym sezonie.

Co warte podkreślenia darmowy wstęp na ligowe spotkanie knurowskiego klubu przyciągnął na trybuny sporą rzeszę kibiców, którzy bardzo licznie pojawili się w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Knurowie – „To dla Was gramy, dla Was wygrywamy! To była czysta przyjemność walczyć na murawie o trzy punkty, gdy mamy za sobą taką publikę” – mówili zgodnie piłkarze po końcowym gwizdku.

Concordia Knurów – Gwarek Zabrze 2:0 (0:0)
1:0 – Żylski 47′
2:0 – Żylski 58′

Concordia: Szymajda – Broja, Mikulski, Gałach – Matuszek (61′ Cich), Bociek, Guzera (88′ Ferensztain), Spórna (69′ Wiercioch), Jankowski (44′ Balon), Stryczek – Żylski (74′ Garczorz).

Gwarek: Skura – Brandysiok, Gandera, Drabek (74′ Keler), Migdalski – Szouder, Janoska, Leks, Mocek (59′ Warzak), Zygmański (69′ Kachel) – Kruszec (59′ Żurawski).

Żółte kartki: Cich (Concordia) – Drabek, Gendera, Janoska (Gwarek).
Czerwone kartki: Cich (79′ Concordia, za dwie żółte) – Gendera (76′ Gwarek, za dwie żółte).