Knurów: Kolejne wzmocnienia MTS-u

MTS Knurów ogłosił dwa nowe transfery, które mają na celu wzmocnienie drużyny przed nadchodzącym sezonem III ligi kobiet. Do zespołu dołączyły Sabina Nowosielska oraz Edyta Botor.

Sabina Nowosielska, która rozpoczynała swoją karierę piłkarską w Concordii Knurów, przeniosła się w 2017 roku do TS ROW Rybnik. W drużynie tej zdobyła trzecie miejsce w finałach futsalowych Mistrzostw Polski, a także zajęła drugą lokatę w Pucharze Polski z seniorską drużyną z Rybnika. W poprzednim sezonie występowała w drużynie FC Druga Szansa.

Edyta Botor, znana również jako „Edi”, rozpoczęła swoją juniorską karierę w Tygryskach Świętochłowice, gdzie zdobywała liczne wyróżnienia, w tym Mistrzostwo Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentowała Polskę w kategoriach U-15, U-17 oraz U-19. Jej seniorską karierę zainaugurowała w AZS PWSZ Wałbrzych, gdzie zdobyła medale Ekstraligi kobiet. Następnie grała w pierwszoligowym SWD Wodzisław Śląski, a ostatnio była zawodniczką TS ROW Rybnik, z którym awansowała z III ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W rozgrywkach halowych zdobyła Mistrzostwo Polski i uczestniczyła w finale krajowego Pucharu.

Nowe nabytki mają za zadanie wzmocnić drużynę MTS Knurów, która z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia nowego sezonu. Obie zawodniczki wniosą do zespołu doświadczenie oraz umiejętności, które mają na celu podniesienie jakości gry i osiągnięcie lepszych wyników w nadchodzących rozgrywkach.