Knurów: Concordia przegrywa w pierwszym sparingu

Piłkarze Concordii Knurów zanotowali porażkę w pierwszej grze kontrolnej przed nowym sezonem. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa musieli uznać wyższość rezerw GKS-u Katowice ulegając swoim rywalom 1:4.

Szkoleniowiec knurowskiej drużyny postanowił dać szansę gry w sparingu wszystkim zawodnikom, których miał do dyspozycji. Zespół został podzielony na dwie jedenastki i każda z nich zagrała po jednej połowie.

W pierwszej części gry sporą przewagę mieli katowiczanie, którzy przewyższali zawodników Concordii kulturą gry i dążyli do zdobywania bramek. Ta sztuka udała im się trzykrotnie, ale przed przerwą knurowianie zerwali się do ataku i efektem tego było wywalczenie rzutu karnego, którego na gola zamienił Mikulski.

W drugiej połowie piłkarze Concordii zagrali odważniej, ale mimo kilku okazji brakowało konsekwencji w polu karnym gości. Rezerwy GKS-u Katowice byli już mniej aktywni w tej odsłonie gry, ale pod koniec spotkania zdołali jeszcze raz umieścić futbolówkę w siatce ustalając wynik spotkania.

Za piłkarzami Concordii tydzień ciężkich treningów w okresie przygotowawczym. Sprawne oko kibica zauważyło, że brakuje zawodnikom trenera Kupisa świeżości, co miało ogromny wpływ na obraz piątkowego meczu.

Następny sparing knurowianie rozegrają w następną sobotę, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Ruchu Chorzów.

Concordia Knurów – GKS II Katowice 1:4 (1:3)
⚽Bramki: Mikulski 45′ (karny) – ? 5′, ? 24′, ? 40 (karny), ? 82′

Concordia: (I połowa) zawodnik testowany – zawodnik testowany, Mikulski, Dymnicki, Cich – Jankowski, Surówka, Guzera, Balon – Żylski, Garczorz. (II połowa) Szwagrzyk – Ferensztain, Gałach, Bociek, Broja – Kocur, Zając (84′ Dymnicki), Latko (70′ zawodnik testowany), Janoszka, Orylski – Nieradzik.