InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: Wymęczone zwycięstwo MTS-u

MTS Knurów odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżącym roku kalendarzowym. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza pokonały w niedzielę na własnym stadionie zespół ULKS Bogdańczowice 2:0 po bramce Katarzyny Kelner i trafieniu samobójczym drużyny gości.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Drużyna z gminy Kluczbork, która okupuje ostanie miejsce w tabeli skupiła się głównie na bronieniu dostępu do swojej bramki, a piłkarki MTS-u nie miały pomysłu na rozmontowania linii defensywnej rywalek. Knurowianki próbowały więc zdobyć gola przez stałe fragmenty gry lub uderzenia z dystansu, ale próby Kafki, Zawadzkiej czy Kozielskiej albo były niecelne, albo radziła sobie z nimi Malecha.

Przez długi czas, to MTS Knurów był stroną i dość nieoczekiwanie w drugiej połowie, to zespół gości mógł objąć prowadzenie, ale Soczyńska dwukrotnie broniła strzały Drymachenki. Drużyna trenera Radkiewicza nadal miała olbrzymie problemy, by poważnie zagrozić bramkę gości, ale upór i konsekwencja sprawiły, że w 81 minucie padł gol dla MTS-u. Zawadzka dośrodkowała z rzutu rożnego w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczyła Kelner i strzałem głową pokonała Malechę. Tuż przed końcem spotkania knurowianki zdobyły drugą bramkę, ale w tym przypadku autorem trafienia była obrończyni z Bogdańczowic, która chcąc wybić piłkę głową uczyniła to na tyle niefortunnie, że zaskoczyła swoją bramkarkę i skierowała futbolówkę do własnej bramki.

Dla MTS-u Knurów niedzielna wygrana była piątą w tym sezonie. Zespół z Knurowa na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

MTS Knurów – ULKS Bogdańczowice 2:0 (0:0)
⚽Bramki: Kelner 81′, Henkiel 89′ (sam.)

MTS: Soczyńska – Białas, Frąckowiak, Kafka, Polk – Kluczniok (59′ Jankowska), Zawadzka, Kozielska, Zarzycka (83′ Twardon), Ciepła (59′ Raszewska) – Kelner (90′ Orzeł).

Bogdańczowice: Malecha – Olejnik, Henkiel, Janczyk, Matuszewska (83′ Konefał) – Kula, Ż. Garbicz, Łapucha, Bociek, E. Garbicz (83′ Janczak) – Drymachenko.

🟨 Żółta kartka: Zawadzka (MTS).