Sport i rekreacja

Rusza Letnia Liga Orlik 2014

orlik

23 czerwca rusza tegoroczna edycja Letniej Ligi Orlika 2014.

Do rozgrywek zgłosiło się 8 zespołów, które będą rywalizować na obiektach przy ul. Ułanów w poniedziałki i środy.

20.30 IPA Knurów TKKF Mistral Intermarche

Początek rundy rewanżowej: 21.07.2014. (poniedziałek)

Regulamin Ligi Orlika 2014

1. Czas gry

Czas gry wynosi 2×20 minut. O momencie zakończenia spotkania decyduje sędzia zawodów. Może on doliczyć dodatkowy czas gry w przypadku przerw w grze.

2. Lista zgłoszeniowa

Na 1. kolejkę kierownik drużyny przygotowuje listę zawodników, na której może umieścić maksymalnie 20 zawodników. W trakcie rozgrywek można dopisywać do listy następnych zawodników (max. 6).

Każdy z graczy podpisuje oświadczenie o zdolności do gry i udziale w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Oświadczenia podpisane przez zawodników, którzy brali udział w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w sezonie 2013/14 zachowują ważność na okres rozgrywek Ligi Orlika (do 31.08.2014).

Podobnie jak w rozgrywkach MLPNH nie można zgłaszać nowych zawodników w ostatnich 2 kolejkach. Nie ma możliwości przechodzenia z jednej drużyny do innej po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek.

Minimalny wiek uczestników to 16 lat (kalendarzowo – zawodnicy urodzeni w roku 1998 i starsi). Zawodnicy nieletni mogą brać udział w rozgrywkach tylko za zgodą opiekuna prawnego.

3. System rozgrywek

Drużyny składają się z 6 graczy (5 zawodników z pola plus bramkarz). Dopuszcza się grę drużyny w składzie 5-osobowym. W przypadku gdy drużyna liczy mniej niż 5 zawodników orzeka się walkower dla drużyny przeciwnej.

Rozgrywki składają się z dwóch rund, systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż.

4. Faule kumulowane

Przedłużony rzut karny wykonuje się po 6. przewinieniu. Miejsce wykonania rzutu karnego wskazuje sędzia zawodów.

5. Przerwa na żądanie

W ciągu meczu kierownikowi drużyny przysługuje jedna przerwa techniczna na żądanie.

6. Kary

Podobnie jak w rozgrywkach MLPNH zawodnik, który otrzyma 3.,6.,9. i następne żółte kartki, pauzuje odpowiednio 1, 2, 3 i itd. mecze. O wymiarze kary za czerwoną kartkę decyduje Organizator zawodów w porozumieniu z sędzią zawodów. Za ewidencję kartek w danym zespole odpowiedzialni są kierownicy drużyn.

W rozgrywkach Ligi Orlika obowiązują zaostrzone kryteria oceny przez sędziów niesportowego zachowania. Dotyczą one w szczególności używania wulgarnego słownictwa.

7. Przepisy gry

Obowiązują przepisy gry stosowane podczas rozgrywek MLPNH z podanymi niżej wyjątkami:

-obowiązuje zakaz wślizgów w obrębie 2 metrów od przeciwnika

– w zakresie gry z lotnym bramkarzem nie stosuje się przepisu o obowiązku przejścia piłki na połowę rywala, jak również obowiązku przejścia bramkarza lotnego na połowę rywala (obowiązuje jedynie przepis o konieczności dotknięcia piłki przez rywala przed ponownym zagraniem do własnego bramkarza)

8. Nagrody

Drużyny z miejsc 1-3 otrzymują puchary i dyplomy. Pozostałe zespoły otrzymują statuetki za udział w rozgrywkach.

Przyznaje się nagrody indywidualne:

– najlepszy strzelec

– najlepszy bramkarz

9. Inne

O wszystkich sprawach nie omówionych powyżej decyduje Organizator zawodów lub też stosuje się przepisy Regulaminu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.