GliwiceInformacje

Gliwice: Spotkanie literackie wokół książki „Polskie ślady w Niemczech. Kalejdoskop” – 17 kwietnia

Polecamy Waszej uwadze spotkanie literackie wokół książki „Polskie ślady w Niemczech. Kalejdoskop”, które odbędzie się już 17 kwietnia o godz. 17.00 w Bibliotece Centralnej.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, wraz z partnerami: gliwicką Biblioteką i Deutsches Polen-Institut e.V., zapraszają na spotkanie z dr Andrzejem Kałużą, współautorem publikacji „Polskie ślady w Niemczech. Kalejdoskop”. Moderatorem spotkania będzie Irena Machura, zastępca Dyrektora Generalnego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

Polaków i Niemców łączy ponad tysiącletnie sąsiedztwo. Wielopłaszczyznowe kontakty, a przede wszystkim migracje z Polski do Niemiec miały większy wpływ na niemiecką codzienność, niż mogłoby się wydawać. Świadectwem tego są już nie tylko polsko brzmiące nazwiska i powiązania rodzinne, wyjazdy na saksy, życie polonijne, lecz także sukcesy Polaków czy migrantów z Polski w niemieckim życiu publicznym i naukowym, na arenach sportowych, w muzyce, sztuce czy literaturze.

Książka „Polskie ślady w Niemczech. Kalejdoskop” to zaproszenie do poznania nieznanych faktów i śladów polskości w Niemczech.

Po niemieckiej premierze książki i wielu spotkaniach z publicznością, narodził się pomysł wydania publikacji po polsku. Warto poznać ją bliżej.

Prezentacja książki odbędzie się dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wstęp wolny.

info: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach