GierałtowiceSport i rekreacja

Gierałtowice/Gliwice: XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet

W dniach 5-10.09.2022 w Gliwicach odbyły się XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie, w Turnieju nazywanym Małymi Mistrzostwami Świata wystartowało 246 zawodniczek z 20 krajów : Chile, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Holandia, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Serbia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Ukraina, Węgry, Włochy, Reprezentacja Polski oraz reprezentantki najlepszych klubów w Polsce .Trenerzy Gardy Gierałtowice wystawili do turnieju pięć zawodniczek. Trzy z nich zdobyły medale!

Start dla naszych młodych pięściarek w tak mocno obsadzonych zawodach to wielkie przeżycie i ogromne doświadczenie , które na pewno zaprocentuje w ich dalszej karierze!

Dziewczyny zdobyły trzy medale Maria Pępek i Małgorzata Poręba zostały wicemistrzyniami ,Roksana Hajduk zajęła 3 miejsce ,Izabela Rozkoszek i Małgorzata Pępek zajęły miejsca 5-8.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Wyjazd współfinansowany z budżetu Gminy Gierałtowice .

info: Garda Gierałtowice