InformacjeRegion

Śląsk: Ruszyły szczepienia w PGG

Pierwsi pracownicy Polskiej Grupy Górniczej, ich małżonkowie i dzieci powyżej 16 roku życia we wtorek 1 czerwca przyjęli pierwszą dozę szczepionki Comirnaty (Pfizer/BioNTech) w ramach akcji szczepień ochronnych przeciwko Covid-19 w zakładzie pracy.

– Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia akcji. Jako jedni z pierwszych w kraju zgłosiliśmy akces do rządowego programu szczepień w zakładach pracy, którego celem jest ułatwienie dostępu jak największej liczby Polaków do procedury ratującej zdrowie i życie – powiedział we wtorek rano Tomasz Rogala, prezes PGG S.A.

Podmiotem medycznym, który odpowiada za szczepienia w PGG S.A. jest Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach.

– Współpraca szpitala ze spółką górniczą to już ponad rok doświadczeń i wspólnej walki z pandemią koronawirusa: od zorganizowania punktów pobierania od górników wymazów w kierunku SARS-CoV-2, przez otwarcie supernowoczesnego laboratorium z najwyższej klasy sprzętem o milionowej wartości, aż po punkty szczepień dla pracowników – przypomina Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Przypomnijmy, że do szczepień na przełomie kwietnia i maja zapisało się w PGG S.A. ponad 12,5 tys. pracowników oraz członków ich rodzin. E-rejestrację przeprowadzono za pomocą specjalnej aplikacji na Portalu Pracownika, a chętni mieli możliwość wyboru jednej z 10 lokalizacji w miejscowościach działania spółki (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin). Termin rozpoczęcia akcji zależał od dostępności odpowiedniej partii szczepionek z zasobów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ponieważ w ciągu miesiąca wielu chętnych skorzystało już z ogólnodostępnych skierowań na szczepienia przeciw Covid-19, obecnie grupa kandydatów liczy ponad 7 tys. osób. Dodatkowo pod koniec maja umożliwiono zapisanie do szczepień dzieci pracowników, które ukończyły 16 lat.

Każdy zarejestrowany pracownik PGG S.A. (i członek jego rodziny) jest indywidualnie informowany za pomocą wiadomości na telefon komórkowy o wyznaczonej dacie i godzinie szczepienia. SMS dociera nie później niż dwa dni naprzód. Przewiduje się, że zaszczepienie wszystkich chętnych potrwa kilka dni.

Info: PGG