Koleje Śląskie na Festiwalu Nauki
Już w najbliższy weekend Katowice zamienią się w stolicę nauki i wiedzy – wszystko to za sprawą czwartej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki. Oczywiście w agendzie zaplanowanych atrakcji nie mogło zabraknąć również Kolei Śląskich, tym bardziej, że tegoroczna odsłona jest szczególnie mocno poświęcona tematom związanym z ekologią i elektromobilnością.
Śląski Festiwal Nauki to kilkaset atrakcji naukowych, wśród których znaleźć można stoiska pokazowe, warsztaty, prelekcje i wykłady. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym na odwiedzających czeka sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki). debiutująca w ramach ŚFN strefa elektromobilności, strefa sportu, strefa dziecka (w tym roku będzie jej towarzyszyć strefa aktywności, której uczestnicy będą mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków zw. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała), czy strefa e-sportu. W programie wydarzenia znalazła się też ponownie strefa OFF Science wraz z Przeglądem Garażowych Wynalazków.
W trakcie poznawania różnego rodzaju stoisk zachęcamy do tego, aby odwiedzić również Koleje Śląskie – czekamy na was w strefie klimatu i elektromobilności, gdzie będziemy występować pod hasłem „Jeździmy pod prądem!”. Nasi przedstawiciele przygotowali również wykład pod tytułem „Kolej na milowe rozwiązanie”, w ramach którego będziemy opowiadać m.in. o problemie tzw. ostatniej mili i sposobach na jego rozwiązanie. Jaka spółka stawiająca na innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i przedstawiciel jednej z najbardziej ekologicznych form transportu jesteśmy też oficjalnym partnerem całego wydarzenia.
Wstęp na teren Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice jak darmowy, przy czym udział w niektórych aktywnościach festiwalowych wymaga wcześniejszej rejestracji. Podpowiedzi, jak pomyślnie ją przejść, a także wszystkie potrzebne formularze można znaleźć na stronie Festiwalu w zakładce „Dla odwiedzających”. Liderem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.
Info: Koleje Śląskie