Sport i rekreacja

Dziesięć minut Dziesiątki – wyniki 1 kolejki Ligi Orlika

I kolejka Ligi Orlika

Już po raz 4. ruszyły organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozgrywki Ligi Orlika. W inauguracyjnej kolejce najciekawszym spotkaniem okazał się pojedynek TS 10ka.pl Zabrze z TKKF Mistral Intermarche. Wprawdzie do przerwy mistrzowie ligi halowej prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie TKKF w ciągu minuty wyszedł na prowadzenie po golach Kamila Smętka i Andrzeja Niewiedziała. Kiedy do końca meczu zostało 10 minut klasę pokazał Ariel Mnochy, który czterokrotnie umieścił piłkę w bramce dobrze spisującego się tego wieczoru Pawła Ignasiaka.

Pierwszym liderem została ekipa Veritaksu Gumiland, która pokonała debiutujący w rozgrywkach zespół CC Gliwice. Jedynie do przerwy mecz był w miarę wyrównany, po zmianie stron Nowosielscy posiadali już znaczną przewagę i drugą połowę wygrali 5:1.

Trzy punkty wywalczył też zespół Kadry, choć jego rywal Concordia 99, długo w tym meczu prowadziła jedną lub dwoma bramkami. W końcówce młodzieży zabrakło doświadczenia, które z pewnością będzie zbierać z każdym meczem.

Program 2. kolejki (poniedziałek, 15 czerwca): ZZ Kadra – TS 10ka.pl Zabrze (18.00), TKKF Mistral Intermarche – CC Gliwice (18.50), Tritech – Concordia 99 (19.40).