KMP Zabrze: Areszt za rozbój na staruszce

Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Wspólnie z innymi sprawcami, napadł w mieszkaniu i okradł 83-latkę. Policja wnioskowała o areszt dla 40-letniego zabrzanina. Decyzją sądu został on aresztowany na trzy miesiące. Kwestią czasu jest zatrzymanie drugiego ze sprawców.

Do zdarzenia doszło pod koniec października w Zabrzu-Rokitnicy. 83-letnia kobieta otworzyła drzwi dwóm mężczyznom, podającym się za sprzedawców węgla. Zamiast tego, po wejściu do mieszkania, jeden z nich przewrócił kobietę na ziemię i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek. Wychodząc, sprawcy skradli jeszcze seniorce torebkę z dokumentami i pieniędzmi.

Od tego czasu policjanci ciągle dążyli do identyfikacji sprawców, a także ich zatrzymania i doprowadzenia przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Jednym z nich okazał się 40-letni mieszkaniec Zabrza, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

Na wniosek śledczych, zabrzański sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo, którego dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu znacznie wyższa kara.

Info: KMP Zabrze