Sport i rekreacja

APN Knurów (rocznik 2003) 7-2 Ruch II Radzionków

W trzeciej kolejce rozgrywek ligowych Akademicy z rocznika 2003 zmierzyli się na własnym boisku z Ruchem II Radzionków.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, od pierwszych minut akcje ofensywne stwarzały coraz większe zagrożenie pod bramką gości.

W 7 minucie po podaniu od Kacpra Guzery doskonałą okazję na bramkę miał Oli Wiora, który nie zmarnował swojej szansy i wyprowadził Nas na prowadzenie. Kilka minut później ponownie Oli podwyższa na 2-0 i wydaje się, że mecz jest pod kontrolą. Niestety to uśpiło naszą czujność, co wykorzystali rywale w 23 minucie strzelając bramkę kontaktową. Kilka sekund przed końcem pierwszej części udaje nam się jednak strzelić 3 bramkę, która nieco uspokoiła nastroje przed przerwą. Po zmianie stron atakowaliśmy jeszcze częściej i kilka akcji z pewnością mogło się podobać. Dzięki temu strzeliliśmy kolejne cztery bramki za sprawą Mateusza Żylskiego, dwukrotnie Maćka Olesińskiego oraz Kacpra Imiołka. Warto dodać, że po ostatnim trafieniu Kacpra ręce same składały się do oklasków. Jego strzału z około 20 metrów nie powstydziłby się niejeden zawodnik z europejskiego topu. Rywal odpowiedział jednym trafieniem po rzucie karnym, podyktowanym po faulu naszych defensorów.

Drużyna dobrze zaprezentowała w konfrontacji z popularnymi Cidrami. Zagraliśmy ofensywnie, odważnie i udało nam się zdominować przeciwnika szczególnie w drugiej części. Słowa uznania należą się całej drużynie jednak na wyróżnienie zapracowali zawodnicy środka pola – Kacper Imiołek, Kacper Guzera oraz Oliwier Wiora, którzy dawali zespołowi wymierną jakość od pierwszych do ostatnich minut gry.
Dziękujemy wszystkim kibicom za doping w tym spotkaniu oraz Robertowi Fijołkowi za wykonanie zdjęć.

Bramki strzelali:
7′ Wiora (asysta Guzera) 1:0
15′ Wiora (asysta Żylski) 2:0
23’ Ruch 2:1
35′ Imiołek 3:1
42′ Żylski (asysta Piszczek) 4:1
55′ Olesiński (asysta Rybicki)5:1
57’ Olesiński (asysta Guzera) 6:1
62’ Ruch (rzut karny) 6:2
70’ Imiołek 7:2

Sz. Kaliszewski, B. Barczyk, I. Rybicki, K. Mechliński, T. Sokalla, D. Szkatuła, M. Nowicki, K. Imiołek, O. Wiora, M. Żylski, Sz. Soberka, S. Szewczyk, B. Surówka, K. Guzera, E. Piszczek, O. Famuła, M. Olesiński.

Zdjęcia : Robert Fijołek

W drugim spotkaniu rocznika 2003 Concordia Knurów przegrała wczoraj z drużyną MKS Olimpia Piekary Śląskie 6:1.

Jeden komentarz do “APN Knurów (rocznik 2003) 7-2 Ruch II Radzionków

Możliwość komentowania została wyłączona.