Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na ul. Granicznej w Przyszowicach, od 24 czerwca 2019 r. (poniedziałek) wprowadzona zostanie trasa objazdowa dla linii autobusowej nr 669.

W kierunku Rudy Śląskiej, po obsłudze przystanku Gliwice Okrężna (dawniej: Gliwice Baza Transportu), autobusy kursować będą ulicami: Gliwicką (DK 44), Gierałtowicką i Polną, do włączenia się na stałą trasę przejazdu na przystanku Przyszowice Polna [nż].

W kierunku Gliwic trasa linii przebiegać będzie analogicznie.

Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Przyszowice Wytwórnia [nż]Przyszowice Graniczna [nż] (stanowiska dla linii nr 669), Przyszowice Korty [nż] i PrzyszowiceKolejowa.

Przystanek Przyszowice Kościół w kierunku Rudy Śląskiej obsługiwany będzie na stanowisku dla linii nr: 47, 120 i 636 w kierunku Knurowa, znajdującym się na ul. Gierałtowickiej.

Włączone do obsługi linii nr 669 zostaną przystanki znajdujące się na trasie objazdowej, tj. Przyszowice Szyb [nż]Przyszowice Dwór [nż] i Przyszowice Skrzyżowanie.

Zakończenie prac i przywrócenie stałej trasy przejazdu linii nr 669 planowane jest na 31 sierpnia 2019 r.

Info: ZTM