ZS-P Ornontowice: Wycieczka edukacyjna do Krakowa…

0
92

Dnia 6 maja grupa uczniów z klas: IV, V oraz VIII naszej szkoły wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w szkole projektu z EFS „Poprawa efektywności kształcenia ogólnego w ZSP w Ornontowicach”.

Pierwszym punktem naszego planu wycieczkowego była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Uczestnicy wycieczki samodzielnie przeprowadzili kilkadziesiąt doświadczeń z różnych działów fizyki, takich jak: optyka, akustyka czy mechanika. Najbardziej podobała im się zabawa na ruchomej platformie, pokazująca działanie siły bezwładności oraz trampolina, na której uczniowie testowali zachowanie w stanie nieważkości. Nie lada wyzwaniem była przejażdżka rowerem na linie na wysokości 3 metrów nad ziemią, czy uruchomienie tzw. „koła chomika”. Poza tym uczniowie mogli nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i wykonać wiele innych eksperymentów. Kolejną atrakcją w czasie wycieczki był udział w półgodzinnym seansie w kinie sferycznym planetarium, gdzie zobaczyli film w technologii 3-D, pt. ”Explore 3D”. Dzięki niemu uczniowie przenieśli do odległych czasów Mikołaja Kopernika i dowiedzieli się więcej o Wszechświecie i Układzie Słonecznym.

Choć głównym celem wycieczki był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, to w programie nie mogło zabraknąć spaceru po Krakowie. Przy słonecznej pogodzie dzieci podziwiały Wawel, Kościół Mariacki, Stary Rynek i Sukiennice.

Uczniowie byli wyjątkowo zadowoleni przede wszystkim poprzez osobiste przeżywanie zjawisk fizycznych. Była to świetna zabawa i nauka na świeżym powietrzu.

info: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here