Zmiany na ulicy Jasnej w Gliwicach

0
624

Dobiega końca modernizacja budynku filii Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Jasnej 31a, w którym od 2016 r. działają wydziały Gospodarki Nieruchomościami, Edukacji, Planowania Przestrzennego oraz Samodzielny Referat Informacji Przestrzennej.

W ramach modernizacji wykonano m.in. docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji, hydro i termoizolacji ścian piwnic oraz wymieniono stolarkę okienną. Ze względu na stan techniczny wyburzono jeden z segmentów budynku.

W ramach inwestycji realizowane są również prace w zakresie zagospodarowania terenu wokół budynku – powstaje droga wewnętrzna, parking na ok. 60 pojazdów, chodniki i dojście do budynku. Wartość inwestycji to 2,7 mln zł. Został złożony wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia z pieniędzy unijnych.

Równocześnie przed budynkiem urzędu (od strony ulicy Jasnej), na terenie  administrowanym przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych, powstaje parking z miejscami na około 60 miejsc postojowych. Inwestycja o wartości ponad 414 tys. zł będzie gotowa w grudniu.

Info: gliwice.eu