Wakacje to doskonała pora na aktywny wypoczynek. Na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny znaleźć można wiele atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić, pamiętając przy tym o trosce o środowisko naturalne.

Zachęcamy, by zamiast spędzać czas przed ekranami urządzeń elektronicznych, najmłodsi skorzystali z walorów przyrodniczych gminy.

Jednym z lubianych przez dzieci miejsc jest zagroda danieli w sołectwie Książenice. Podczas wycieczki w to miejsce można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych zwierząt, odkryć również walory uroczyska Głębokie Doły. Kolejnym urokliwym miejscem na mapie jest Pojezierze Palowickie – idealne na rodzinne wycieczki rowerowe, a także na długie spacery. Wzgórze Ramża – chyba każdemu z nas kojarzy się ono z legendą o Rozbójniku, który mieszkał tam, gromadził i ukrywał skarby. Warto zaciekawić dzieci tą opowieścią. Polana Kanetowiec to kolejne zielone miejsce na mapie gminy, które będę świetną metą rodzinnych wypadów. Na trasie warto obserwować ciekawostki przyrodnicze. W czasie upałów doskonale sprawdzi się kąpielisko „U Grzyba”. Aktywnie spędzać czas można także na licznych placach zabaw, czy jeżdżąc na rolkach na terenie hali targowej. Plac rekreacyjny na osiedlu Familoków również przyciąga najmłodszych swoją ofertą – skatepark, stoły do gry w ping-ponga, siłownia pod chmurką. Zapraszamy także do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można dowiedzieć się ciekawostek na temat historii osiedla i miejscowości. Izba Tradycji KWK “Dębieńsko” wprowadza w prawdziwy klimat śląskiej kopalni, tutaj najmłodsi mogą zobaczyć, jak wydobywano węgiel sto lat temu i jak wygląda współcześnie praca górników. W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym i w Bibliotece w okresie wakacji znajdziemy wiele ciekawych warsztatów rozwijających umiejętności i zainteresowania. MOK i MOSiR zachęcają do udziału w licznych wycieczkach.

Warto spędzać czas, odkrywając uroki bliższej i dalszej okolicy.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach UGiM przygotował konkurs „Zielone wakacje w Czerwionce Leszczynach”, w którym dzieci mogą zaprezentować, jak aktywnie spędzały wakacyjny czas. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Zielona Wyspa Śląsk”.

Wrażenia z aktywnych wakacji w Czerwionce-Leszczynach niech stanowią inspirację do wykonania pracy plastycznej. Szczegółowe informacje zmieszczone są na plakacie oraz w regulaminie.

Regulamin konkursu Zielone Wakacje w Czerwionce-Leszczynach

Zgoda Zielone Wakacje w Czerwionce-Leszczynach

Info: czerwionka-leszczyny.pl