ZHP: Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej wyruszyli na obóz.

0
326

9 lipca 2022 r. ponad 200 harcerzy z Gliwic i powiatu gliwickiego pojechało na coroczny obóz pod namioty. Już pod koniec lipca na letnie wyjazdy wyruszy kolejne 150 zuchów i harcerzy. Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Miasta Gliwice oraz Gminy Toszek, dla harcerzy pochodzących z tych miejscowości koszt wyjazdu jest w tym roku znacznie niższy.

Dwa tygodnie po oficjalnym podsumowaniu roku harcerskiego, członkowie Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej wyruszyli na pierwsze obozy. W tym roku w Harcerskiej Akcji Letniej 2022 weźmie udział ponad 350 zuchów, harcerzy oraz instruktorów. Młodzież z Gliwic i powiatu gliwickiego wyjedzie na obozy i kolonie, które odbędą się nad morzem, a także na bazach harcerskich w woj. opolskim oraz łódzkim.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom Miasta Gliwice oraz Gminy Toszek za okazane wsparcie. To dzięki nim frekwencja tegorocznych obozów jest tak wysoka. Cieszymy się, że dzieci i młodzież z naszego hufca mogą w każde wakacje odwiedzać ciekawe miejsca, integrować się w gronie rówieśników oraz spędzać czas na łonie natury – mówi hm. Patryk Rempała, Komendant Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.

Pierwsza grupa licząca ponad 200 harcerzy pojechała do Rozewia na trzytygodniowy obóz nad Morzem Bałtyckim. Udało im się już rozłożyć namioty, zaprojektować i zbudować infrastrukturę obozową, zorganizować pierwsze ogniska, a także wyruszyć na piesze wędrówki po okolicy. Przed nimi jeszcze wiele harcerskich atrakcji, wycieczek i przygód. Kolejne grupy wyjadą na obozy już 21, 25 i 30 lipca.

info: hm. Ewa Seweryn HR ZHP Ziemi Gliwickiej

foto: ZHP Hufiec Ziemi Gliwickiej