Kończący się rok szkolny to rok świetnego, złotego Jubileuszu Młodzieżowego Chóru Mieszanego Schola Cantorum, działającego nieprzerwanie od 50 lat w I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. I.J.Paderewskiego w Knurowie.

Chórzyści Scholi Cantorum uczyli się wielkiej i pięknej miłości do muzyki i wspólnego śpiewu, zdobywali przyjaciół, a nawet partnerów na całe życie, koncertowali na scenach całego kraju i na licznych festiwalach poza granicami, rozsławiali swoje miasto.

Z tej okazji w murach macierzystej szkoły odbędzie się Koncert Jubileuszowy, który pokaże historię i dorobek niezwykle utytułowanego zespołu, wypracowany z utalentowaną młodzieżą przez dwóch dyrygentów: najpierw, przez 40 lat, założyciela i twórcę sławy Scholi Cantorum, Jerzego Pogockiego, oraz Kamillę Pająk, prowadzącą chór przez ostanie 10 lat.

Wspólne śpiewanie międzypokoleniowe będzie miało miejsce w sobotę 9 czerwca 2018r. o godz. 17.00 w hali sportowej budynku Liceum Ogólnokształcącego w Knurowie przy ul.1 Maja 21.

Info: Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie