POSZUKIWANY!

Na profilu fb „Zbrodnie z Archiwum X” staramy się przedstawiać niewyjaśnione historie zbrodni z polskiego Archiwum X, ale dziś zrobimy mały wyjątek i napiszemy parę słów na temat zabójcy, którego twarz jest wprawdzie publicznie znana – ale nie są znane jego personalia i miejsce pobytu.

Jest on poszukiwany do sprawy zabójstwa, które miało miejsce w dniu 19 czerwca 1995 roku, w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Kossaka 18 w Lublinie. Pan Wojciech Trepka zginął od silnych ciosów twardym przedmiotem w głowę (był to mord na tle rabunkowym). Sprawcą jego śmierci był mężczyzna pokazany na fotografii portretowej poniżej – po zabójstwie uciekł on z wynajmowanego lokum, lecz nie zabrał ze sobą portfela z dokumentami (skradzionymi) i własną wklejoną fotografią.

Mogłoby się wydawać, że zatrzymanie sprawcy będzie tylko kwestią czasu; jego wizerunek został przecież parokrotnie upubliczniony w ogólnopolskich mediach – jednak, choć brzmi to niewiarygodnie, wciąż nie wiadomo, kim jest, jak się nazywa i gdzie się ukrywa mężczyzna z fotografii. Od zbrodni upłynęło już niemal ćwierć wieku, a mężczyzna – jeśli jeszcze żyje – wciąż cieszy się wolnością.

Dziś z pewnością wygląda inaczej, jednak być może ktoś ze średniego i starszego pokolenia skojarzy jego wygląd z dawnych lat (fotografia wykonana nie później niż w 1995)?

Mężczyzna ma 180 cm wzrostu, ciemną karnację skóry, ciemne włosy (dziś prawdopodobnie siwe), odznaczał się schludnym wyglądem, chodził z czarną dyplomatką. Mówił doskonałą polszczyzną. Istnieje prawdopodobieństwo, iż uciekł z Polski przez tzw. zieloną granicę.

Dziękujemy z góry za udostępnianie tego komunikatu.

info: Zbrodnie z archiwum X fb