InformacjeSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Za nami 2. etap Tour de Pologne z metą w Zabrzu

Wczoraj na ulicach Zabrza podziwiać można było najlepszych polskich i zagranicznych kolarzy, którzy w ramach 2. etapu 77 Tour de Pologne trzykrotnie pokonali prowadzoną ulicami naszego miasta pętlę o długości 6,1 km.

Peleton od ronda Sybiraków przejechał ul. de Gaulle’a, skręcił w lewo w ul. Roosevelta. Przy stadionie 14-krotnego mistrza Polski zlokalizowana była meta drugiego etapu jednego z najważniejszych szosowych wyścigów kolarskich na świecie – Tour de Pologne.

W naszym mieście tradycyjnie można było liczyć na kibiców, którzy z zaangażowaniem dopingowali zawodników na trasie. Natomiast na mecie, zgodnie z wytycznymi UCI, nie było zorganizowanego dopingu i fani stali w odległości dwóch metrów od barierek.

Ostateczna klasyfikacja 2. etapu Tour de Pologne wygląda nst.: pierwsze miejsce zajął Mads Pedersen (Dania/Trek-Segafredo), na drugim uplasował się Pascal Ackermann (Niemcy/Bora-Hansgrohe ), a na trzecim – Davide Ballerinie (Włochy/Deceuninck-Quick Step). Najlepszy z Polaków – Szymon Sajnok – zajął siódme miejsce.

Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od 2011 r. zaliczany jest do UCI World Tour, czyli cyklu najważniejszych zawodów świata w kolarstwie szosowym. Co roku zawodników ogląda na trasie ok. 3,5 mln kibiców, a transmisja telewizyjna dociera do ponad stu krajów na całym świecie.

– Wczoraj na mecie usytuowanej przy Arenie Zabrze zakończył się drugi etap wyścigu Tour de Pologne, który w tym roku był pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym w Europie – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Tego dnia oczy kibiców kolarstwa z całego świata skierowane były na Zabrze. Zmagania kolarzy transmitowane były w 130 krajach. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do udanej organizacji tego wielkiego wydarzenia – dopowiada prezydent.

Info: um.zabrze.pl