Zabrze: Rannych w wypadkach zabrało pogotowie lotnicze

0
1083

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych do jakich doszło wczoraj na Drogowej Trasie Średnicowej i ulicy Gdańskiej. W pierwszym doszło do zderzenia ciężarówki z dwoma pojazdami osobowymi. W drugim poważnie ranna została 6-letnia dziewczynka, która nagle wbiegła pod nadjeżdżający samochód. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadków.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj kilkanaście minut przed godziną 11 na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na wysokości wjazdu na DTŚ w kierunku Katowic od ronda w Gliwicach – Sośnicy doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Scania z osobowym mitsubishi i peugeotem. W wyniku zdarzenia ranni zostali kierujący samochodami osobowymi. 63-letni kierujący mitsubishi z urazem klatki piersiowej został przewieziony do gliwickiego szpitala, natomiast 52-letni kierujący peugeotem z urazem głowy został przetransportowany do szpitala śmigłowcem pogotowia lotniczego. Kierujący pojazdami osobowymi, jaki i 36-letni kierujący ciężarówką w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Do drugiego wypadku drogowego doszło na ulicy Gdańskiej. Około godziny 17.00 potrącona została 6-letnia dziewczynka. Z policyjnych ustaleń wynika, że dziecko niespodziewanie wybiegło z ogródków działkowych wprost pod nadjeżdżający pojazd. Nieprzytomną dziewczynkę w stanie ciężkim zabrało lotnicze pogotowie ratunkowe. 27-letni kierujący mitsubishi w chwili zdarzenia był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadków.

info : KMP Zabrze