Zabrze: Polonez Maturzystów 2023

0
137

1 lutego na placu Warszawskim w Zabrzu blisko 1000 tegorocznych maturzystów zatańczyło poloneza.

Tak, jak w poprzednich latach, tak i tym razem, na placu Warszawskim zabrzmiała muzyka Wojciecha Kilara. 13. edycję imprezy poprowadzili tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Ciekawym dopełnieniem „Poloneza Maturzystów” były z pewnością szlacheckie kontusze, w których zaprezentowały się pierwsze pary.

Każdego roku inna szkoła koordynuje przygotowania i to właśnie jej uczniowie tańczą w pierwszych parach. W tym roku liderem było I Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Zabrzu im. prof. Zbigniewa Religi, którego uczniowie uczyli się układu wraz z solistami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” już na kilka dni przed dzisiejszym wydarzeniem.

Tradycyjnie maturzystom kibicowali przedstawiciele samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz dyrektorem Biura Prezydenta Miasta Zabrze Janem Pawluchem oraz radna Sejmiku Województwa Śląskiego Urszula Koszutska, przedstawiciele uczelni wyższych zlokalizowanych w mieście oraz dyrektorzy szkół średnich. Poczynaniom maturzystów przyglądali się również uczniowie szkół podstawowych.

– Pięknie zatańczyliście dzisiaj i wierzymy, że tak samo pięknie zdacie egzamin maturalny – zwróciła się do uczniów prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Przed Wami trudny czas wypełniony intensywną nauką. Aby Wam ten czas uprzyjemnić przekazuję na ręce Waszych przedstawicieli symboliczny czek, czyli zaproszenie do Parku Miliona Świateł na Kąpielisku Leśnym oraz na wystawę dzieł wybitnego artysty Rafała Olbińskiego prezentowaną w siedzibie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

info: miastozabrze.pl