InformacjeSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Piłkarze ręczni Górnika zdobywcą brązowego medalu Mistrzostw Polski!

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze po raz drugi z rzędu zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski. Ceremonia dekoracji zabrzańskiej drużyny odbyła się w Hali Pogoń kilkadziesiąt minut po zakończeniu wygranego meczu z Chrobrym Głogów.

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały po raz drugi pokonali w meczach o 3. miejsce Chrobrego Głogów i mogli świętować miejsce na podium razem ze swoimi kibicami.

Ceremonia wręczenia medali zawodnikom zabrzańskiej drużyny oraz członkom sztabu szkoleniowego odbyła się w Hali Pogoń kilkadziesiąt minut po zakończeniu spotkania z Chrobrym. Wcześniej wszyscy gracze Górnika ubrali okolicznościowe koszulki.

Piłkarze ręczni Górnika po raz siódmy w historii wywalczyli brązowy medal w lidze. W ciągu ostatnich 10 lat zabrzanie po raz czwarty stanęli na najniższym stopniu podium potwierdzając, że są obecnie trzecią siłą w polskiej piłce ręcznej.

Piłkarze ręczni z Zabrza mają w swoim dorobku również dwa złote medale mistrzostw Polski i trzy srebrne krążki. Sięgali po nie jednak dość dawno temu, bo jeszcze w ubiegłym wieku występując pod szyldem Pogoni. Złote lata zabrzańskich szczypiornistów przypadły na lata 80-te XX wieku.

Klub planuje również w najbliższą środę, 29 maja, spotkanie zawodników z kibicami. Rozpocznie się o godz. 18.00 na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu. Tego dnia wspólnie z kibicami Klub chce pożegnać zawodników, którzy odchodzą z Górnika po tym sezonie, a są to m.in. Rennosuke Tokuda, Sebastian Kaczor, czy Aleksandr Bachko.

Będzie to również ostatnia przed wakacjami okazja, by spotkać się z drużyną, porozmawiać, robić wspólne zdjęcia, zebrać autografy. W razie opadów do dyspozycji jest restauracja i duży, zadaszony taras. Do tego dochodzi bogata oferta gastronomiczna.

Info: UM Zabrze