Zabrze: Ósme Zabrzańskie Klasyki Nocą

0
514

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji po raz ósmy w naszym mieście organizuje imprezę Zabrzańskie Klasyki Nocą. Tym razem przy wsparciu Sztolni Królowa Luiza. Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia!

Zabrzańskie Klasyki Nocą odbędą się 25 sierpnia (sobota), na terenie parkingu przy pl. Warszawskim. Start o godz. 16.30.

O godz. 17.30 z parkingu ruszy parada pojazdów zabytkowych, która przemierzy ulice kilku zabrzańskich dzielnic: Centrum Północ i Południe, Maciejów, os. Kopernika, Pawłów, Zaborze Południe i Północ.

Na terenie Sztolni Królowa Luiza uczestników czeka szereg atrakcji, w tym m.in.: kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowia Ratunkowego Eskulap.

Choć to nie jest ostatnia impreza organizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, traktujemy ją jako zakończenie sezonu letniego. I dlatego tym bardziej zapraszamy! Rzecz jasna na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej!

Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolonów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów pojawią się także fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty.

Sztolnia Królowa Luiza gościć będzie Zabrzańskie Klasyki nocą już po raz drugi.

Wszelkie aktualności na temat Zabrzańskich Klasyków Nocą można także znaleźć na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Klasyki Nocą oraz fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, a także na stronie internetowej www.ZSMM.pl.

Info: um.zabrze.pl