Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Zarząd Górnika Zabrze S.S.A. oraz Muzeum Miejskie w Zabrzu, zapraszają do udziału w obchodach 70-lecia Klubu Górnik Zabrze.

15 grudnia o godz. 13.00, w Galerii Muzeum Miejskiego Cafe Silesia odbędzie się otwarcie wystawy „Górnik Zabrze: 70 wydarzeń na 70-lecie legendy”. Wystawa będzie miała na celu przypomnienie kibicom najważniejszych wydarzeń z historii zabrzańskiego klubu.

Natomiast 16 grudnia odbędzie się uroczysta msza święta w intencji klubu, która zostanie odprawiona w kościele pw. św. Józefa w Zabrzu o godzinie 10.30.
W tym samym dniu, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się uroczysta gala z okazji Jubileuszu Klubu Górnik Zabrze, która będzie miała charakter dwugodzinnego show multimedialno – muzycznego. Będzie to też okazja, aby zobaczyć archiwalne filmy oraz legendarne urywki z meczów klubu. Gala rozpocznie się o godz. 18.00.

Zabrzański klub powstał w 1948 roku. Do dzisiaj jest jedną z największych wizytówek miasta Zabrze. Górnik Zabrze to 14-krotny mistrz Polski, 4-krotny wicemistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski, zdobywca Superpucharu Polski oraz Pucharu Ligi, a także finalista Pucharu Zdobywców Pucharów oraz ćwierćfinalista Pucharu Mistrzów i Pucharu Intertoto. Aktualnie klub zajmuje 4. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy i 2. miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Polski.

Info:um.zabrze.pl