Zabrze: Nowe miejsca parkingowe przy ulicy Reymonta

0
375

Dzisiaj w zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę miejsc parkingowych w ciągu ulicy Reymonta. Podpisy na dokumencie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz właścicielka firmy PPHU Agnieszka Borczyk – wykonawca inwestycji.

– Już za sześć miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych miejsc postojowych, które powstaną przy ul. Reymonta. Tego typu miejsc nigdy za wiele, dlatego też staramy się budować nowe parkingi z myślą o zmotoryzowanych zabrzanach. Do każdego takiego zadania podchodzimy priorytetowo, a każdy fragment naszego miasta staramy się odpowiednio i przemyślanie zagospodarować. Nowe miejsca postojowe przy ul. Reymonta pozwolą nam odciążyć ten rejon dzielnicy Centrum Południe – skomentowała prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Ta oczekiwana przez mieszkańców inwestycja warta jest blisko 300 tys. zł. W całości zostanie sfinansowana z pozyskanych przez nas środków rządowych. Na zakończenie prac wykonawca ma sześć miesięcy. Warto podkreślić, że w naszym mieście obecnie zarejestrowanych jest ponad 123 tysiące pojazdów – tylko w ubiegłym roku zarejestrowaliśmy ich 15 230.

info: miastozabrze.pl