InformacjeKultura i rozrywkaZabrze

Zabrze: „Mały Książe” oczarowuje młodego i dorosłego widza

Piękna scenografia, bajkowe kostiumy, które swoją pomysłowością oddawały wyjątkowo trafnie charakter każdej z postaci, gra aktorska na najwyższym poziomie i te głosy, gdy słuchaliśmy piosenek będących częścią spektaklu! To była niesamowita przyjemność oglądać na deskach naszego zabrzańskiego teatru „Małego Księcia” w adaptacji Cezarego Domagały.

„Mały Książę” to ponadczasowa opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu sensu życia. Stworzona w 1943 roku przez Antoine de Saint-Exupéry’ego historia podbiła serca czytelników na całym świecie. To baśń filozoficzna o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie. Jej urokowi ulega każdy, niezależnie od wieku i doświadczeń życiowych. Nie starzeje się, chociaż jej wiernym czytelnikom wciąż przybywa lat. To jedyna w swoim rodzaju historia o odpowiedzialności za drugą istotę, stwarzaniu i pielęgnowaniu więzi, a także o obowiązkach wynikających z „oswojenia” drugiego człowieka.

Zabrzańską adaptację wyreżyserował Cezary Domagała, który po raz kolejny podjął się próby zmierzenia się z tym kultowym tekstem. Przedstawienie będzie typowym spektaklem familijnym. Obok wspaniałych aktorów, w roli Małego Księcia wystąpią chłopcy wyłonieni w castingu. Malownicza scenografia i kostiumy Natalii Kołodziej przeniesie nas w baśniową rzeczywistość. Dopełnieniem wyimaginowanego świata będą piosenki autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego.

Warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka. Więcej szczegółów oraz bilety na kolejne przedstawienia można znaleźć na stronie www.teatrzabrze.pl

Info: UM Zabrze