Zabrze: Lato w mieście 2021

0
250

Wycieczki, przedstawienia teatralne, wystawy, konkursy, turnieje i warsztaty – to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane przez organizatorów akcji „Lato w mieście 2021”. Miasto Zabrze przygotowało bogatą ofertę zajęć sportowych, rekreacyjnych, plastycznych i edukacyjnych, z których skorzystać mogą ci, którzy spędzają tegoroczne wakacje w mieście.

W akcji biorą udział m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Teatr Nowy w Zabrzu.

Wakacyjne warsztaty teatralne w Teatrze Nowym w Zabrzu

Tradycyjnie Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza w trakcie wakacji na warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie teatru, w godz. 9.00-15.00. Poprowadzą je aktorzy i pracownicy działów kreatywnych teatru. Uczestnicy – w zależności od swoich predyspozycji i zainteresowań – mają do wyboru kilka grup: aktorską, lalkarsko–aktorską, scenograficzno-plastyczną, taneczno-wokalną i promocyjno-dziennikarską. W trakcie dwutygodniowych warsztatów ich siłami powstanie spektakl, który na zakończenie zostanie zaprezentowany na scenie Teatru Nowego.

Teatr ogłosił nabór na dwa turnusy: pierwszy potrwa od 28 czerwca do 11 lipca, a drugi od 12 lipca do 25 lipca. Więcej informacji TUTAJ.

Oferta wakacyjna Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – Odkryj Park 12C na lato!

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało niespodziankę dla najmłodszych – całodniowe atrakcje, które będą się odbywały w każdą wakacyjną niedzielę. Skorzystać mogą oczywiście także rodzice, na których czeka strefa relaksu, a w niej leżaki, piasek, parasole i zimne napoje.

Więcej informacji: http://www.sztolnialuiza.pl/

Wakacje w mieście z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zabrzu

MOK przygotował ma dla dzieci i młodzieży szeroką ofertę zajęć, z których mogą skorzystać w trakcie tegorocznych wakacji. Dzielnicowe ośrodki kultury w Biskupicach, Kończycach, Pawłowie, Grzybowicach, a także sam MOK oraz kino ROMA zapraszają na „Wariacje na wakacje w MOK – Planeta Lema artystycznie”.

Od 5 do 9 lipca w zabrzańskim MOK odbywać będą się warsztaty wokalne, na które ośrodek zaprasza wszystkie dzieci kochające śpiew oraz osoby pragnące po prostu sprawdzić swoje umiejętności. Uczestnikami mogą być wszystkie osoby pragnące śpiewać, nie są przewidziane żadne ograniczenia wiekowe.
Wstępem do rozpoczęcia zajęć będzie zawsze rozśpiewka wokalna oraz instruktarz nauczyciela dotyczący sposobu wydobywania się dźwięku i ćwiczenia wokalne.
Na uczestników czeka niesamowita zabawa z muzyką, dźwiękami, ale także praca nad materiałem słowno-muzycznym, doskonalenie aparatu oddechowego, głosowego i artykulacyjnego. Warsztaty są również najlepszą okazją do wypróbowania siebie, zachowania się w sytuacji występu czy nagrania studyjnego oraz rozbudzania pomysłowości i odwagi pokazywania się na scenie.

13 i 20 lipca MOK zaprasza na warsztaty teatralno-twórcze. Warsztat czarnego teatru to niezwykła przygoda, która wywodzi się z techniki lalkarskiej i polega na animowaniu przedmiotów w całkowicie czarnej przestrzeni za pomocą fluorescencyjnych farb i światła UV. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się co zjedli na śniadanie, że tak świecą. Stworzą i wykonają też rekwizyty.

16 i 23 lipca w zabrzańskim MOK odbędą się warsztaty muzyczne pn. „Maszyna Trurla”. Ich uczestnicy tworzyć będą własne instrumenty, a następnie bębnić, dzwonić, grać i naśladować dźwięki maszyn.

Od 23 do 27 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w IV edycji Warsztatów dla Dzieci i Młodzieży Planeta 2021. W ciągu tego intensywnego tygodnia uczestnicy warsztatów pracują nie tylko nad zdobywaniem nowych umiejętności aktorskich i manualnych, ale także rozwijają wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, aktorów – tancerzy oraz absolwentów szkoły teatralnej.

Formuła pięciodniowych warsztatów daje możliwość zainicjowania pracy nad powstaniem etiudy teatralnej od momentu poznania tekstu, poprzez twórczą pracę nad ruchem scenicznym, po przygotowanie własnej scenografii i kostiumów.
Projekt kończy się pokazem spektaklu powarsztatowego na scenie widowiskowej MOK.

Lekcje wakacyjne Muzeum Miejskiego w Zabrzu

Muzeum Miejskie w Zabrzu przygotowało w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) szereg lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście. Zajęcia prowadzone będą w grupach liczących nie więcej niż 15 osób z zachowaniem reżimu sanitarnego: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu.
Czas trwania zajęć: ok. 60 minut. Zapisy pod numerami podanymi poniżej, bądź: 32 271 56 89, wew. 24 od poniedziałku do piątku. Zajęcia będą prowadzone w siedzibie Muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3 oraz w Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 w Zabrzu.
Opłata za udział w zajęciach wynosi 2 zł od osoby.
Tematy zajęć, na które prowadzone są zapisy: „Pocztówka z Kolonii B”, „Coolturalnie w parku”, „Tajniki sztuk plastycznych”, „Mistrzowie malarstwa polskiego”, „Jan Matejko i jego najwybitniejsze dzieła”, „W kręgu dawnych wierzeń ludowych – demony”, „Najsłynniejsza polskie baśnie, podania i legendy” oraz „Plebiscyt i powstania śląskie”.

Oprócz w/w propozycji ofertę wakacyjnych zajęć przygotowały również poszczególne dzielnicowe ośrodki kultury, w których działo będzie się naprawdę dużo. Od warsztatów plastycznych, krawieckich, szachowych, szczudlarskich czy ekologicznych na wycieczkach, grach i zabawach kończąc.

Swoją wakacyjną ofertę dla najmłodszych przygotowało również kino ROMA, które od 25 czerwca do 1 września zaprasza na seanse Kina Familijnego w promocyjnej cenie 10,00 zł.

Info: miastozabrze.pl