Zabrze/Knurów: Wygrana to obowiązek

0
136

Runda jesienna w IV lidze kobiet powoli zmierza ku końcowi. Piłkarki MTS-u Knurów mają przed sobą do rozegrania jeszcze dwa spotkania, które odpowiedzą na pytanie czy przerwę w rozgrywkach spędzą na pozycji lidera czy też nie. W najbliższą niedzielę podopieczne trenera Oskara Radkiewicza wybierają się do Zabrza by zmierzyć się z rezerwami Górnika.

Zabrzanki bardzo słabo prezentują się w sezonie 2022/2023. Piłkarki drugiej drużyny Górnika do tej pory przegrały wszystkie spotkania i zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Ponadto, dwukrotnie zawodniczki z Zabrza zostały ukarane walkowerem. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce już podczas inauguracji obecnego sezonu w spotkaniu z rezerwami GKS-u Katowice, gdzie zabrzanki przegrały aż 1:12 lecz ze względu na występ nieuprawnionych zawodniczek w zespole Górnika, Śląski Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik zawodów na 12:0 na korzyść drużyny z Katowic. Drugim walkowerem rezerwy Górnika zostały ukarane już w trzeciej kolejce, kiedy to nie przystąpiły do rywalizacji w wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

Piłkarki MTS-u Knurów mimo, że w miniony weekend nie rozegrały ligowego spotkania nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Co prawda z knurowiankami zrównał się punktami zespół Rakowa Częstochowa, ale dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu to podopieczne trenera Oskara Radkiewicza mogą pochwalić się pozycją lidera.

Niedzielny mecz będzie spotkaniem dwóch drużyn z różnych biegunów ligowej tabeli. MTS chcąc myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej musi ten pojedynek wygrać. Zwycięstwo z outsiderem jest wręcz obowiązkiem dla knurowskiego zespołu.

Początek niedzielnego spotkania o 11:00.

Górnik II Zabrze – MTS Knurów

Niedziela, 2 października – godzina 11:00

Stadion MOSiR w Zabrzu – ul. Dorotki, 41-800 Zabrze

AW