Zabrze/Knurów: Ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie

0
329

Piłkarze Concordii Knurów nie zwalniają tempa. Wczoraj w Gliwicach odnieśli swoje dwudzieste trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, a w najbliższą sobotę mają szansę poprawić ten bilans. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka wybierają się do Zabrza na mecz z tamtejszym Gwarkiem.

Gwarek Zabrze to drużyna słynąca ze szkolenia talentów piłkarskich. Nazwiska takie jak Łukasz Piszczek, Tomasz Bandrowski, Kamil Kosowski, Marcin Kuźba czy Paweł Olkowski są wszystkim kibicom bardzo dobrze znane. Przez wiele lat Gwarek skupiał się tylko i wyłącznie na rozgrywkach juniorskich jednak od sezonu 2004/2005 zgłoszono zespół seniorów do rozgrywek Klasy „B”. Drużynie z Zabrza udało się awansować dwa lata później nawet do Klasy Okręgowej, zaś od sezonu 2016/2017 do teraz występują na siódmym poziomie rozgrywkowym. W obecnych rozgrywkach Gwarek Zabrze celował w awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale musiał uznać wyższość knurowskiej Concordii, która w minioną niedzielę zapewniła sobie promocję do Klasy Okręgowej. Co gorsza, drużyna z Zabrza już raczej na pewno nie zagra w barażach, ponieważ strata do drugiego miejsca w tabeli wynosi już sześć punktów i trudno przypuszczać, że wydarzy się cud.

Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka w minioną środę w Gliwicach bez większych problemów pokonali tamtejsze Carbo, „załatwiając” sprawę w pierwszych 45 minutach. Szkoleniowiec Concordii postanowił w tym meczu dać szansę młodym, wyróżniającym się zawodnikom w rozgrywkach juniorskich. W Gliwicach wystąpili m.in. Kramarzyk, Surówka, Serwinowski czy Cich. Fantastyczną formą strzelecką zaimponował Żylski, który na boisku w Ostropie popisał się klasycznym hatrrickiem.

Sobotni mecz to pojedynek trzeciej z pierwszą drużyną ligowej tabeli. Jesienią w Knurowie lepsza okazała się Concordia, która wówczas pokonała Gwarek Zabrze 2:0.

Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 12:00.

Gwarek Zabrze – Concordia Knurów

Sobota, 4 czerwca – godzina 12:00

Stadion Sportowy SKS „Gwarek” Zabrze – Bytomska 100d, 41-800 Zabrze

AW