InformacjeZabrze

Zabrze: Jarmark Bożonarodzeniowy z reniferem Rudolfem

Już dzisiaj, w godz. 14:30-18:00, w ramach Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, zapraszamy na imprezę świąteczną połączoną z zimową paradą, którą ulicą Powstańców do placu Wolności poprowadzi renifer Rudolf (start: godz. 16.00).

Świąteczne melodie zaprezentują dzieci ze Studia Artystycznego Maciej (godz. 14.35). Z myślą o najmłodszych w programie imprezy znajdzie się bajka „Psotne elfy” (godz. 15.15).

Na godz. 17.00 zapraszamy na Wigilię dla mieszkańców, w trakcie której będzie mozna pokosztowac pysznego barszczu i pierogów.

Na placu Wolności nastąpi podsumowanie finału akcji szlachetna Paczka (godz. 17.10). Elfy Św. Mikołaja wystąpią z pokazem żonglerki chorągwiami (godz. 17.15), a Górnicza Orkiestra Dęta oraz zaproszeni goście zagrają świąteczny koncert (godz. 17.30). Także dzisiaj, na placu Wolności rozdawane będą darmowe żywe choinki (godz. 18.00).

Odwiedzających Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy zachwyci też z pewnością świąteczna karuzela konikowa, anielskie animacje na szczudłach, świąteczna fotobudka, w której będzie sobie można wykonać pamiątkowe zdjęcia, czy też zaprzężone w renifery sanie św. Mikołaja.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta” odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 22 grudnia.

W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Info: um.zabrze.pl