Zabrze: Goście z Armenii z wizytą w magistracie

0
220

Ambasador Republiki Armenii w Polsce Samvel Mkrtchian, radca Ambasady Armenii w Polsce Vahagn Afyan oraz prezes Ormiańsko-Polskiego Komitetu Społecznego Hraczja Bojażdżjan gościli dzisiaj w zabrzańskim Ratuszu, gdzie przyjęła ich prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. W trakcie rozmów omawiano rolę Zabrza jako pierwszego miasta w Polsce, w którym mieścić będzie się biskupstwo Ormiańskiego Apostolskiego Kościoła.

Liczna obecność Ormian w Polsce, w szczególności na Śląsku, wymaga odpowiedniego miejsca dla kultu religijnego. Rozmowy dotyczyły również ewentualnej przyszłej współpracy z jednym z miast Armenii.

W przeszłości Miasto Zabrze wspólnie z ówczesnym Stowarzyszeniem Ormian na Śląsku organizowało m.in. w 2007 roku Dni Kultury Ormiańskiej w Skansenie Górniczym Królowa Luiza. Podczas spotkania omawiano możliwości dalszej potencjalnej współpracy, szczególnie w dziedzinie kultury.

Prezydent Zabrza zaprosiła ambasadora Armenii na Targi Turystyczne w Zabrzu, przyszłoroczne obchody 100-lecia Miasta Zabrze, a także na mecz Górnika Zabrze.

info: miastozabrze.pl