Zabrze: CHCIAŁ DAĆ POLICJANTOM 1500 ZŁOTYCH ŁAPÓWKI

0
211

CHCIAŁ DAĆ POLICJANTOM 1500 ZŁOTYCH ŁAPÓWKI

Nawet 8 lat w więzieniu grozi 24-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego, którego w czwartek zatrzymali zabrzańscy policjanci z zespołu wywiadowczego. Mężczyzna miał przy sobie amunicje bez wymaganego zezwolenia, a za odstąpienie policjantów od czynności zaproponował 1500 złotych łapówki.

Samochód marki ford musiał wzbudzić zainteresowanie policjantów z zespołu wywiadowców zabrzańskiej komendy, którzy w czwartek patrolowali ulice Tarnogórską. Postanowili skontrolować kierowcę i przyjrzeć się samochodowi. 24-letnI kierowca od początku kontroli był zmieszany i zdenerwowany, co było już oznaką, że musi być uważnie sprawdzony.
W trakcie kontroli policjanci znaleźli w samochodzie amunicję do broni myśliwskiej, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. 24-latek zaproponował policjantom polubowne załatwienie sporawy. Następnie wprost namawiał ich do przyjęcia łapówki w kwocie 1500 zł w zamian za wypuszczenie go i zapomnienie o sprawie.

Na nieszczęście dla niego policjanci nie dość, że nie ulegli pokusie, to jeszcze poinformowali go, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo poprzez obietnicę wręczenia łapówki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty.

info: kmp zabrze